وقوع سيلاب در شهرستان چناران

1391/11/25

متاسفانه به دنبال بارندگی شدید در بعد از ظهر روز 12 فروردين 1391 در بخش‌های مرکزی و گلبهار شهرستان چناران و جاری شدن سیل دو نفر از ‌هموطنانمان مفقود شدند.

به گفته بخشدار گلبهار این بارندگی که منجر به جاری شدن سیل شد به راه‌های روستایی خسارت وارد نکرده و تمام راه‌های روستایی منطقه باز است.

وی با اشاره به خسارت وارده شده به باغات شهرستان چناران اظهار داشت: وارد آمدن خسارت به زمین‌های کشاورزی اطراف رودخانه در این مناطق بسیار زیاد است.

بخشدار گلبهار عنوان کرد: پس از وقوع سیل در روستاهای مذکور شهرستان فرماندار در محل حضور یافته و دستور رسیدگی به وضعیت پیش آمده را صادر کردند.

قاسمی اظهار داشت: نیروهای هلال‌احمر، بسیج محلی، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی در محل حضور دارند و تلاش برای یافتن مفقودین این حادثه ادامه دارد.

هم‌چنین حسین قریب بخشدار مرکزی چناران گفت: سیل به دلیل طغیان آب به برخی منازل حاشیه شهر  وارد شد و دیوارها خیس و خسارتی به حواشی خانه‌های مسکونی وارد شده است.

وی ادامه داد: سیل به حدودی از اراضی کشاورزی بخش خسارت وارد کرده که با کارشناسان جهاد کشاورزی برای برآورد خسارت هماهنگی شده است.

وی افزود: راه‌های روستایی بخش مرکزی و گلبهار باز است و نیروهای اجرایی و خدمات‌رسان در مناطق سیل‌زده حضور و در حال خدمات‌رسانی هستند.

بخشدار مرکزی چناران به روز 13 فروردین روز طبیعت اشاره کرد و عنوان کرد: با توجه به منطقه که گردشگری، توریستی و ییلاقی است به نیروهای نظامی و انتظامی ابلاغ شده که اجازه تردد در مسیر رودخانه‌ها و آبگیرها داده نشود.